Testamenty – Gdańsk

W naszej Kancelarii Notarialnej w Gdańsku oferujemy sporządzenie testamentu. Zgodnie z prawem polskim, spadek można otrzymać zgodnie z ustawą lub przez testament. Przygotowanie takiego dokumentu znacznie ułatwia sprawy spadkowe zarówno dla spadkodawcy, jak i spadkobiorców. Testament jest czynnością prawną, która może być sporządzona własnoręcznie lub notarialnie. Spisanie testamentu w formie aktu notarialnego daje większą gwarancję tego, że nasza ostatnia wola zostanie spełniona. Przez dziesięć lat testament jest przechowywany w kancelarii notarialnej, następnie zostaje przekazany do sądu, a stamtąd do archiwum państwowego. Dodatkowo testament notarialny może zostać wpisany do notarialnego Rejestru Testamentów, dzięki czemu można go odnaleźć w przypadku, gdy nikt z krewnych nie wie o istnieniu takiego dokumentu.

Jakie są warunki spisania testamentu przed notariuszem?

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług notarialnych w Gdańsku z zakresu sporządzania testamentów. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż przygotowanie wspomnianego dokumentu własnoręcznie. Obowiązkiem notariusza jest ustalenie, czy spadkodawca jest w pełni władz umysłowych i ma zachowaną zdolność składania oświadczeń woli. Notariusz dba również o prawidłowość dokumentu, dzięki czemu podważenie ostatniej woli spadkodawcy jest bardzo trudne.

Sporządzenie testamentu najczęściej odbywa się w ciągu jednej wizyty w kancelarii notarialnej. Po śmierci testatora następuje otwarcie spadku. Powierzając spisanie testamentu notariuszowi, mają Państwo pewność tego, że ostatnia wola będzie wyrażona w sposób zgodny z życzeniem spadkodawcy oraz zgodnie z przepisami prawa. Jeśli potrzebują Państwo porady w sprawie testamentu, zachęcamy do kontaktu z nami lub odwiedzenia nas w siedzibie kancelarii w CH Madison w Gdańsku.